Uzdrawianie jedzeniem-Ewa Dąbrowska

 Jestem od jakiegoś czasu zafascynowana, tj. w fazie poznawania i testów diety Ewy Dąbrowskiej.
 To, co mnie przekonało by zgłębiać temat, to są efekty tej diety. Pani doktor na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia opisuje przypadki osób, które po zaproponowanej przez nią diecie miały spektakularne wyniki jeśli chodzi o poprawę zdrowia. Szczególnie dotyczyło to chorób skóry typu łuszczyca, chorób reumatycznych a także innych chorób przewlekłych-astmy, cukrzycy typu drugiego.
 Postanowiłam sprawdzić, gdyż nosze w sobie przekonanie, że choroby biorą się w dużej mierze z tego, co jemy.

 Proponowana przez doktor dieta jest dwuetapowa.
Pierwszy etap to oczyszczanie, drugi-to dieta zbilansowana. Polega na spożywaniu w pierwszym etapie soków warzywnych i warzyw oraz wybranych owoców w formie surowej lub gotowanej-bez dodatków innych składników typu tłuszczy. W tym etapie, trwającym 2 do 6 tygodni organizm ma uruchomić tzw. „oczyszczanie wewnętrzne”. W ten sposób pozbywa się złogów toksyn nagromadzonych przez lata. Mogą być w tym czasie okresy pogorszeń, związane z nagłym wyrzutem toksyn. Dietę zbilansowaną powinno się czasami przeplatać krótkimi etapami diety oczyszczającej lub innym postem, np.o chlebie i wodzie. Post jest wg pani doktor zbawienny i służy wzmocnieniu organizmu przez wydalenie toksyn.
 Drugi etap polega na włączeniu również tłuszczy oraz skrobi ale w postaci różnego rodzaju kasz.
Pani doktor zakazuje przy tym produktów uzależniających-kawy, alkoholu. Za uzależniające uznaje też mięso, jak również podaje je jako źródło chorób reumatycznych. Za niezdrowe uznaje też mleko, twierdząc, że jest dobre wyłącznie dla cielaków, nie dla ludzi, a wapń można uzupełniać żywieniem roślinnym. Wyłącza też cukier i białą mąkę, jako szkodliwe, pozbawione składników które są potrzebne organizmowi.
 Jeśli chodzi o moje odżywianie, od jakiegoś czasu odstawiłam w większości cukier i białą mąkę. Zwiększyłam znacznie ilość warzyw w postaci gotowanej, pieczonej i surowej. Powoli tez dojrzewam do diety oczyszczającej.

 Jakie widzę efekty?

Przede wszystkim nie jestem taka głodna jak wtedy, gdy zjadałam mączne i słodkie potrawy.
Nie czuję się też ciągle senna, zmęczona, apatyczna.
Dieta niskocukrowa głodzi też candida, który powoduje ciężkie do wyleczenia grzybice. Ale o tym innym razem.

Jeśli zastanawia was, jak to możliwe, że mięso i mleko nie są konieczne do zdrowia,
jeśli macie choroby przewlekle i zastanawiacie się, jak z nimi walczyć,
jeśli boicie się zachorować na choroby cywilizacyjne,
jeśli po prostu jesteście ciekawi, to
sięgnijcie po książki pani Ewy i sami przeczytajcie. (artykuł nie jest sponsorowany 😉 )


Podzielcie się też ze mną swoimi uwagami i doświadczeniami.

Pozdrawiam

Ania Brandys

3 komentarze

  1. Bardzo ciekawe. Szkoda, że nie mam odwagi, by odstawić i mięso i nabiał. Na szczęście nie mam też poważnych problemów zdrowotnych. Jestem pełna szacunku wobec tego, co robi Ewa Dąbrowska dla swoich pacjentów.

  2. Anna

    Ze wszystkim się zgodzę, za wyjątkiem mięsa. Jestem zwolenniczką diety paleo propagowanej m.in. przez Iwonę Wierzbicką. W diecie paleo właśnie mięso (oraz jaja), jest głównym nośnikiem składników odżywczych (białka, tłuszczów, witamin) – istotna jest tutaj jakość mięsa – ideałem jest mięso eko -ze zwierzęcia, które pasło się na zielonej łące pod słońcem na świeżym powietrzu i jadło zdrowe rzeczy etc. lub dziczyzna. Pozdrawiam:)

    • Glodowka lecznicza Dabrowskiej nie jest sposobem odzywiania także nie dostarcza wszystkich niezbędnych skladnikow. Służy do oczyszczenia organizmu. Za to pani Ewa po głodówce leczniczej zaleca zbilansowana dietę w której uwzględnia mięso np. dwa razy w tygodniu. Także co innego okres oczyszczania a co innego zdrowa i zbilansowana dieta na co dzień 🙂
      Bardzo cenie to, co proponuje Iwona Wierzbicka bo wiele w tym dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *