Wykład o zdrowym odżywianiu w „Project Cafe”

 8 lutego zaprosiło mnie „Project Cafe” (kawiarnia w szkole tańca „Project Salsa”), abym poprowadziła wykład o zdrowym odżywianiu. Wynikiem tej współpracy była pogadanka na temat:

Parszywa trzynastka – Jedz zdrowo.

13 produktów żywnościowych, o których myślimy, że są zdrowe,

a powinniśmy ich unikać.”

wykład Anny Brandys

 Jest to pierwsze, ale myślę, że nie ostatnie takie spotkanie w „Project Cafe”, gdyż już są plany na kolejne.

 Kawiarnia pomieściła w swoich progach grupkę osób żywo zainteresowanych tematami żywieniowymi. Półtorej godziny minęło bardzo szybko. Było zaciekawienie, skupienie, zainteresowanie, rozbawienie a także zdziwienie. Tajemnicza niebieska skrzynka kryła zakupy będące tematem spotkania. Sukcesywnie wyciągałam z niej kolejne produkty, które omawialiśmy z uczestnikami.

Ania Brandys Project Cafe

 Omówiłam trzynaście produktów. Każdy z nich jest uważany przez znaczną liczbę osób za zdrowy, natomiast okazuje się, że często nie do końca taki jest. Do każdego produktu przygotowałam jego zdrową alternatywę. Odkryłam też parę ciekawostek chemicznych oraz związanych z technologią przygotowywania pożywienia, o których przeciętny konsument nie ma pojęcia. Zwróciłam uwagę na to, w jaki sposób wybierać produkty, ale były jak najbardziej zdrowe.

 Temat zdrowia dotyczy każdego z nas, w końcu chcemy dobrze się czuć i być sprawni każdego dnia.

 Project Cafe” to kawiarnia, w której serwuje się domowe wypieki z naturalnych składników. Dostępne są pyszne smoothie oraz kawa z prawdziwych ziaren kawy. Wnętrze jest klimatyczne, pełne kolorów, które podkreślają fantazyjne lampy.

 Kawiarnia jest miejscem świetnie skomponowanym ze szkołą tańca „Project Salsa”, z która tworzy całość. Coś dla ciała, coś dla ducha. Ruch, odżywianie i dobre psychiczne samopoczucie tworzą jedną całość – nasze zdrowie.

Pewnie jesteście ciekawi, o czym dokładnie był wykład o zdrowym odżywianiu?

Już wkrótce jego treść będzie tematem kolejnego wpisu. Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że będzie o produktach, które jemy praktycznie codziennie. Wspominam na przykład o margaryniechlebie oraz mleku.

Pod wpisem fotorelacja z wykładu 🙂

Do zobaczenia następnym razem!

Zapraszam na pierwszy odcinek „Kawa rozpuszczalna”

 

Tymczasem działamy na grupie na facebooku.

wykład Anny Brandys o zdrowym odżywianiu w Project Cafewykład Anny Brandys o zdrowym odżywianiu w Project Cafewykład Anny Brandys o zdrowym odżywianiu w Project Cafe

You may also like...

2 komentarze

 1. Dorota napisał(a):

  Sama chętnie wzięłabym udział w takim wykładzie! A obecnie szykuję się do swojego (pierwszego) i zastanawiam się, czy przed wystąpieniami masz jakieś obawy? Czy stosujesz metody na przełamanie się przed rozpoczęciem wykładu?

  • Anna Brandys napisał(a):

   Nie miej żadnych obaw. Dobrze się przygotuj, potrenuj sama w domu lub przed rodziną. Powiedz sobie, ze Ci ludzie przyszli, żeby posłuchać Ciebie – to już nagroda. Poza tym, ja nie wyrażam obaw o swoją niepewność na głos, bo nie chcę sobie tego kodować w głowie. Koduję tylko zwycięstwo 🙂
   Za jakiś czas będzie kolejny wykład – serdecznie zapraszam 🙂
   Jest też taka metoda – gesty zwycięstwa. Przez wystąpieniem wyprostuj się, nie krzyżuj kończyn a wręcz unieś ręce szeroko do góry i uśmiechnij się do świata 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *