Jak osiągnąć cel? Zrób krok.

Żeby osiągnąć cel, zrób jeden krok.. głosi przysłowie.

 Dziś myślałam o swoich celach i doszłam do strasznego wniosku, że w niektórych sprawach naprawdę nie robię tego jednego kroku!

 Czasami jest tak, że cel wydaje się nam za duży i jego osiągnięcie zbyt długotrwałe. Ale czas i tak minie, a już dziś można zrobić jeden malutki krok, aby go osiągnąć.

 Gdy byłam w liceum, byłam baardzo niezaradna. Zapisałam się do harcerstwa, ale wiele rzeczy, prawie wszystko było dla mnie problemem. Również chodzenie po górach. Harcerze są bardzo życzliwi. Nawet, jak wlokłam się na szarym końcu, ktoś był ze mną i na mnie czekał. Miałam słabą kondycję i nie umiałam tak rozłożyć sił, żeby dotrzeć do celu. Ponieważ wiedziałam, że szybko tracę siły, próbowałam najpierw iść bardzo szybko, żeby nadgonić. Niestety to się nie sprawdzało, bo potem musiałam jeszcze dłużej odpoczywać i byłam tak zmęczona, że nie mogłam oddychać. Wtedy jedna cierpliwa koleżanka pokazała mi swoją metodę. Mówiła, rób maleńkie kroczki, nawet na pół stopy, jak nie możesz większych, ale idź do przodu, powoli, w stałym rytmie. Szłam jakiś czas obok niej ucząc się jej rytmu. Okazało się, że to działa. Idę, bardzo wolno ale idę!

 Kilka lat później wyjechałam w Bieszczady ze znajomymi. Poszliśmy w góry sporą gromadą, ale ludzie byli zmęczeniu i powoli ekipa wykruszała się. Do ostatniego punktu wędrówki dotarły trzy osoby. Byłam w tej trójce! Metoda małych kroczków sprawiła, że mój organizm miał siłę osiągnąć cel. Nie sforsowałam się. Na dodatek Ci, którzy widzieli jak wolno idę byli bardzo zaskoczeni, że doszłam do końca.

 To niesamowite, jak ta technika chodzenia po górach przydaje się w codziennym życiu. Wygrany będzie ten, kto cały czas działa, kto cały czas idzie do przodu. Ci, którzy ustaną, nie wejdą na szczyt, nie będą zwycięzcami. A wszystko to przed jeden mały krok powtórzony wiele razu.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *