Blogerzy to introwertycy

Cześć! 
Po naładowanym informacjami ostatnim poście coś na tzw. „odmóżdżenie” 🙂
Łatwiej jest pisać w sieci niż skonfrontować się bezpośrednio
Zastanawiałam się ostatnio jak to jest, że stosunkowo łatwo jest coś napisać w sieci, ale ciężko się zaprezentować w kontakcie bezpośrednim. I tak to właśnie jest, że potem nawet się przywitać z kimś jest ciężko 🙂 A co dopiero coś powiedzieć. Macie tak czasem?
Koniec roku-podsumowania i nowe cele
Zbliża się koniec roku i chyba każdy robi pewnego rodzaju podsumowania. Ja ostatnio skupiam się na określaniu celów. Dlaczego? Wydaje mi się, że żyję dość wygodnie, nie wychodząc poza strefę komfortu. Doszłam do wniosku, że przez to się nie rozwijam. Jak można się rozwinąć, nie robiąc niczego nowego?
Pewien mądry człowiek powiedział:
„Tylko głupiec spodziewa się nowych rezultatów
robiąc wciąż to, co do tej pory”
Pytanie jest:
  1. Jaki cel postawisz sobie w nowym roku?
  1. Kiedy i w jaki sposób go zrealizujesz?
Magiczne słowo „kiedy” jest potrzebne. Zauważyłam, że jeśli nie określę terminu, to realizacja odbywa się w magicznym „kiedyś” które jest coraz dalej i dalej..
W jaki sposób?
To pytanie ma kluczowe znaczenie. Wracając do celi i celików o których kiedyś wspominałam tutaj. Mnie pomaga rozbicie zadania na małe partie. Przykład?
Mam przyrządzić ciekawą potrawę. Najpierw więc piszę listę zakupów, robię te zakupy. Wyznaczam, kiedy będę gotować i zabieram się za to, przeznaczając czas na poszczególne etapy przygotowania dania. Etapem jest też korelacja dania z ewentualnym przyjściem gości 🙂
Na koniec przytoczę przysłowie chińskie:

„Podróż o długości tysiąca mil rozpoczyna się od pojedynczego kroku”
 
Czyli-zrób pierwszy krok, a osiągniesz cel, jeśli będziesz robić następne.

 Pochwalcie się swoimi celami. Ja powiem o moim-chcę pokazać twarz, tj. nie stać tylko za tym tekstem 🙂 Więc może niebawem-do zobaczenia!
Ania Brandys
 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *